Koniński Klub Szermierczy
photo Bizzi / FIE.
Aktualności
Europejski Festiwal Szermierczy U-14 – Cividale Del Friuli/Włochy – 26-27.06.2026
Europejski Festiwal Szermierczy U-14 – Cividale Del Friuli /Udine-Włochy – 26-27.06.2026 W skład reprezentacji w szabli chłopców powołano zawodnika KKSZ KONIN – ANTONIEGO POLOWCZYKA.

Najmłodsi adepci szermierki z Przedszkola nr 32 w Koninie – 09.06.2026
Podsumowanie roku szermierczego Najmłodsi adepci szermierki z Przedszkola nr 32 w Koninie 09.06.2026 * * * * * * * * * * *

Mistrzostwa Polski Młodzików – W-wa – 13-14.06.2026 – dwa brązowe medale dla KKSz Konin
Mistrzostwa Polski Młodzików w szabli – Warszawa, 13-14.06.2026 Dwa brązowe medale dla KKSz Konin – ind – Dziubyczńska Maja – dr – Bartkowiak Maciej, Moulouangou
Historia Konińskiego Klubu Szermierczego
Za początek powstania szermierki w Koninie uważa się marzec 1966 roku. Wtedy to w Szkole Podstawowej Nr 6 powstała sekcja szermierki założona i prowadzona przez trenera Zenona Ryszewskiego, a finansowana przez Komitet Rodzicielski tejże szkoły. Celem sekcji, która w tym czasie skupiała około 120 uczniów, była popularyzacja i rozwój sportu szermierczego, czuwanie nad zachowaniem należytego poziomu moralnego i wychowawczego wśród zawodników, działaczy oraz organizowanie zawodów i imprez w szermierce. 1 maja 1968 r. sekcję przejął MKS „Zagłębie” w Koninie. Finansowany przez rozwijające się konińskie zakłady pracy, dawał możliwość szerszej działalności sportowej.